КЗ "ДНЗ №1"

Навчальний процес

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС - ЦЕ СИСТЕМА ДИДАКТИЧНИХ, МЕТОДИЧНИХ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ, ЩР СПРЯМОВАНІ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ.

Організація навчально-виховного процесу  у дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну  освіту" і спрямована на реалізацію  основних завдань дошкільного навчального закладу.

Діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи на рік, що схвалюється педагогічною радою закладу,  затверджується його керівником і погоджується з відповідним органом управління освітою.

У навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, гуртки тощо.

Тривалість заняття для дітей молодшого дошкільного віку - від 15 до 25 хвилин (5-6 групових занять на тиждень), старшого дошкільного віку - від 25 до 35 хвилин (7-8 групових занять на тиждень).

Індивідуальна робота з дітьми як самостійна  організаційна форма проводиться з дітьми всіх вікових груп у вільні години (під час ранкового прийому, прогулянок тощо) в  приміщеннях і на свіжому повітрі.

Руховий режим упродовж дня, тижня визначається комплексно, відповідно до віку дітей. Орієнтовна тривалість щоденної рухової активності малюків встановлюється в таких межах: молодший дошкільний вік - до 3 – 4 годин; старший дошкільний вік - до 4 - 5 годин.Оптимізація рухового режиму забезпечується шляхом проведення різноманітних рухливих, спортивних ігор, вправ, занять з фізичної культури, організації дитячого туризму, самостійної рухової діяльності тощо.